פעילויות שונות של הארגון: 


Slow Food Foundation for Biodiversity –

בשנת 2003 הקים הארגון קרן שמטרתה לתמוך בפרויקטים של SLOW FOOD הפועלים למען הגנה על קיומו של מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים בסביבתם הטבעית, בעיקר בהקשר החקלאי שלהם. כמו כן, קרן זו פועלת לשימור מסורות גסטרונומיות, תוך דגש מיוחד על הארצות המתפתחות.

Terra Madre

מפגש של קהילות אוכל מכל העולם כמו גם הזדמנות ליצירת קשר בין יצרני אוכל, מפיצים, שפים, אנשי אקדמיה וכל אלו העוסקים ביצור אוכל. מתקיים אחת לשנתיים, בטורינו שבאיטליה.

בסמוך לו נערך פסטיבל קולינרי SALONE DEL GUSTO ובו סדנאות לטעימת יין, להכנת פרושוטו, לשוקולד, לסיגרים, לברנדי ולוויסקי תופסות את מקומן לצד הבישול המסורתי והאוכל המוכר. שוק איכרים של מאות דוכנים משתרע על שטח האירועים ומרכולתם של יצרני מזון מהעולם כולו מוצעת למבקרים הרבים.

מלבד הפסטיבל המרכזי הנערך מדי שנה, עורכים ב"סלואו פוד" אינספור אירועים קטנים יותר, ארציים ומקומיים. פסטיבלי גבינות, ריבות ופסטיבלי מזון שונים ומגוונים מתקיימים לאורך השנה כולה.

SLOW FOOD הקימה את האוניברסיטה למדעי הגסטרונומיה בעיר Bra בצפון איטליה, כדי להציע תכנית אקדמית מולטידיסיפלינרית במדעים ותרבות של האוכל. בדרך זו מחבר הארגון בין החידושים והמחקרים האקדמיים בעולם המדעי ובין הידע המסורתי של החקלאים ויצרני המזון. בנוסף מחזיק הארגון במסעדות ובהוצאה לאור של ספרים (רובם ככולם בשפה האיטלקית, בה מדברים יותר ממחצית מחבריו).

 

 
 
 
 
 

הצטרפו אלינו :
עידכונים :
08/02/2012

תכנית המפגשים השנתית