המניפסט של SLOW FOOD 


תנועת ה SLOW FOOD הבינלאומית החלה באופן רשמי כאשר נציגים מ 15 מדינות אישרו את המניפסט שנכתב ב 9 בנובמבר 1989 על ידי החבר המייסד Carlo Petrini .

"המאה שלנו, שהסמל שלה הוא התרבות התעשייתית, המציאה את המכונה ואחר כך השתמשה בה כמודל לחיים. אנו משועבדים למהירות ונכנעים לאותו וירוס בוגדני של החיים המהירים, שמשבש את ההרגלים, חודר לפרטיות של בתינו ומאלץ אותנו לאכול "מזון מהיר". על מנת להיות ראויים לתואר "האדם החושב" (הומוספיאנס), עלינו לשחרר עצמנו מהמהירות, לפני שנמצא עצמנו זן בסכנת הכחדה.

הגנה נחושה על הנאה חומרית שקטה היא הדרך היחידה להתנגד לטיפשות האוניברסלית של החיים המהירים. מי ייתן ומינון הולם של תענוג חושני והנאה איטית ומתמשכת ישמרו אותנו מפני הדבקות בהמון האדם, שבטעות השתגע במרדף אחרי היעילות. ההתגוננות שלנו צריכה להתחיל סביב השולחן .

עם SLOW FOOD . הבה נגלה מחדש את הטעמים והריחות של בישול מקומי ונסלק את ההשפעות המבישות של המזון המהיר. בשם הפרודוקטיביות, צורת "החיים המהירים" שינתה את אופן קיומנו והיא מאיימת על סביבתנו ועל הנוף שלנו. לכן SLOW FOOD כיום זו התשובה האמיתית המתקדמת והיחידה.

זו מהותה של תרבות אמיתית: פיתוח טעמים, במקום לזלזל ולהשפיל אותם. ואיזו דרך טובה יותר יש מאשר חילופי ידע, ניסיון ופרויקטים ברמה הבינלאומית? SLOW FOOD מבטיחה עתיד טוב יותר.

SLOW FOOD הוא רעיון שזקוק לעזרתם של תומכים איכותיים שיכולים להפוך את התנועה האיטית הזו לתנועה בינלאומית, שהשבלול הוא הסמל שלה".

ואיך זה בא לביטוי ביום יום?

•  הארוחות הן סוג של אירוע חברתי, שצריך להיערך סביב שולחן, עם מפה וכלים נאים, בניחותא, בצוותא ולא באכילה חפוזה מול הטלוויזיה...

•  האוכל שאוכלים צריך להיות טרי, מקומי ועדיף כמובן לאכול פירות וירקות בעונתם ולא כאלה שעברו שינוע מקצה אחד של העולם למשנהו.

•  SLOW FOOD דוגלת בשימוש במוצר עד תומו. כלומר, אם מכינים סלט מפלחי תפוז, יש להשתמש בקליפותיו לריבה, למשל. כאשר מגישים דג, יש להשתמש בעצמות להכנת ציר דגים.

•  שימוש במוצרים מקומיים הוא נר לרגלי החברים בארגון. חיפוש אחרי עשבי תבלין הנמצאים בהישג יד, חומרים זמינים שקל למצוא ואין שום צורך לרוץ ולחפש מי מייבא אותם.

•  הקרבה לטבע ולחומרים היא שם המשחק.

 
 
 
 
 

הצטרפו אלינו :
עידכונים :
08/02/2012

תכנית המפגשים השנתית